Ko jūs uzzināsiet, izlasot šo rakstu?
- Kādā vecumā ieteicams sākt tīrīt zobus?
- Kā piena zobu stāvoklis var ietekmēt pastāvīgos zobus?
- Kā jārūpējas par bērna mutes dobuma veselību dažādos vecuma posmos?
Piena zobi
Kad ir piemērotākais laiks bērnam sākt tīrīt zobus?
Jūsu bērnam piena zobi būs no 7 līdz 12 gadiem, pēc tam tos nomainīs pastāvīgie jeb kaula zobi. Šajā laikā ir svarīgi rūpēties par piena zobiem un pārliecināties, ka tos dabiskā veidā nomaina atbilstošie pastāvīgie zobi. Ja Jūsu bērns zaudēs piena zobu kariesa vai traumas dēļ, pastāv liela iespēja, ka viņa pastāvīgo zobu izvietojums būs nepareizs. Kariess var izplatīties arī uz gaidāmo pastāvīgo zobu. Tādēļ vēlāk varētu būt nepieciešama ortodontiskā ārstēšana.
Mazas mutītes un rociņas
Kā izvēlēties pareizo zobu suku
Izvēloties bērnam piemērotu zobu suku, paturiet prātā, ka tai jābūt viegli lietojamai un vienlaikus funkcionālai. Īpašas bērnu zobu sukas ir izstrādātas tā, lai tās atbilstu mazuļu īpašajām anatomiskajām vajadzībām. Tās ir drošākas lietošanā, jo tām ir mazākas zobu sukas galviņas, un, pateicoties mīkstiem un blīviem sariņiem, tās ir saudzīgas pret smaganām un zobu emalju. Mazāku birstīti bērnam ir ērtāk turēt rokās un vieglāk tīrīt zobus.
Iegūstiet pareizo zobu suku
Zobu pasta, kurā iemīlēties
Labai bērnu zobu pastai jābūt maigai, bet efektīvai, kā arī nedaudz rotaļīgai. Zobu pastas sastāvā ir dažādi fluorīda līmeņi, kas atbilst dažādu vecuma grupu vajadzībām, vairākas patīkamas garšas un rūpīgi izvēlētas sastāvdaļas, kas nodrošina veselīgu piena un pirmo pastāvīgo zobu attīstību.
Ieteicamais fluorīda daudzums bērniem paredzētajā zobu pastā:
1
no pirmajiem zobiem līdz 2 gadu vecumam
500 ppm
2
no 2 līdz 6 gadiem
1,000(+) ppm
3
sākot no 6 gadiem
1,450 ppm
Tikai labas sastāvdaļas
Kas ir zobu pastas sastāvā?
Visas Curaprox zobu pastas satur tikai vērtīgas vielas – tās nesatur SLS, triklozānu un mikroplastmasu. Curaprox bērnu zobu pastas sastāvā ir daudz labvēlīgu sastāvdaļu, kas nodrošina Jūsu bērna zobiem lieliskas tīrīšanas īpašības, stiprina emalju un atbalsta dabisko siekalu aizsargfunkciju:
Enzīmi
... palīdz Jūsu bērna siekalām aizsargāt emalju.
Ksilītam
... piemīt viegla antibakteriāla iedarbība, un tas zobu pastai piešķir dabiski saldu piegaršu.
Svaigas, dabiskas garšas
... aromātiska zemene, sulīgs arbūzs vai maiga piparmētra – ļaujiet, lai bērns pats izvēlas!
Fluorīds ir galvenais elements emaljas remineralizācijā un zobu stiprināšanā. Vienīgais gadījums, kad fluorīds nav nepieciešams, ir tad, ja ārsts īpaši iesaka fluorīdu nesaturošu zobu pastu, ņemot vērā bērna individuālo stāvokli.
Kopsavilkums
Svarīgi jau kopš dzimšanas rūpēties par piena zobiem un nodrošināt, lai līdz 7-13 gadu vecumam tos dabiski nomainītu pastāvīgie zobi. Bērniem ir nepieciešama vecāku palīdzība zobu tīrīšanā, un līdz pubertātes vecumam ir vitāli nepieciešams kontrolēt kā bērns tīra zobus. Tāpat ir ļoti noderīgi regulāri runāt ar bērniem un pastāstīt par iespējamajām sekām, kādas var rasties, ja tiek pieļauta nolaidīga attieksme pret mutes dobuma kopšanu, kā arī pārliecināties, ka viņi izmanto pareizus mutes dobuma kopšanas līdzekļus un pielieto pareizu tehniku.